خانه / اخبار / وقتی خنداننده اعتراف می‌کند و اشکان خطیبی زیربار نمی‌رود

وقتی خنداننده اعتراف می‌کند و اشکان خطیبی زیربار نمی‌رود

ماجرای کپی‌کاری رضا نظری در خنداننده شو، در فضای مجازی گل کرده، نه این‌که بحث متن باشد، نه! مسأله جانبداری اشتباهی است که اشکان خطیبی از او کرده. او در برنامه‌ای که خیلی‌ها آن را دیده‌اند، می‌گوید این‌بار رضا، ٩۵‌درصد متن را به تنهایی نوشته است. ماه اما پشت ابر نمی‌ماند و چند ساعت بعد، فضای مجازی پر می‌شود از اسکرین‌شات جوک‌های توییتری.

«یک بار رفتم از این پیرمردِ عایق پنجره بگیرم گفت اینو داریم ۴۵٠٠ اینو داریم ۵٠٠٠ تومن. گفتم فرقشون چیه؟ گفت این یکی پونصد تومن گرونتره.» این یکی از همان جوک‌هایی است که رضا نظری در شب مسابقه خیلی خوب اجرا کرد، اما توییتری است. اگر اشکان خطیبی به اشتباه از او جانبداری نمی‌کرد، این همه جنجال به پا نمی‌شد، به‌خصوص این‌که او خود نیز در شبکه‌های مجازی فعال است و خیلی خوب خاصیت این فضا را می‌داند. همیشه مسأله‌ای ساده که شاید همان ابتدا با صداقت قابل درک است، با حرف‌های متناقض سخت می‌شود، انگار ما که صبح تا شب از تناقض آدم‌های صاحب منصب گلایه می‌کنیم، خودمان هم آن را رعایت نمی‌کنیم. حالا همین موضوع باعث واکنش منفی کاربرانی می‌شود که هر روز در شبکه‌های اجتماعی و توییترسرک می‌کشند.

اشکان خطیبی هم که فعالیت نسبتا زیادی در فضای مجازی دارد، با انتشار ویدیویی خود را اینطور تبرئه می‌کند، اما حاضر نمی‌شود دراین‌باره به خبرنگار «شهروند» توضیح بدهد و البته مشغله را بهانه می‌کند: «دروغ در مرام من جایی ندارد، چون فرصت این را ندارم که ببینم چه چیزی را راست گفتم و چه چیزی را دروغ. مبدا خیلی از شوخی‌هایی که رضا می‌کند خودشه. چندین ‌سال است که شوخی‌نویسی می‌کند،

اما چون اکانت توییتری ندارد، اینها پخش شده، اما معروف نشده است. آن‌ درصدی هم که کپی بوده از دست تیم نویسنده هم در رفته است، اما درنهایت تایید این را گرفتم که همه شوخی‌ها برای خودش است و به من گفتند که ٩۵‌درصد برای خودش است. من هم برای این‌که باید حمایت و هدایت تمام از هم‌گروهی‌ام داشته باشم، آن را منتقل کردم.» به‌هرحال تیر از کمان رها شده و دیگر اینها به‌عنوان دروغ در شبکه‌های اجتماعی پخش شده است.

در ادامه البته رضا نظری، همان شرکت‌کننده معروف استندآپ کمدی در اینستاگرام فیلم دیگری منتشر کرد و همه تقصیرها را گردن گرفت: «یک بحث‌هایی هست که در فضای مجازی پیچیده به خاطر کپی‌بودن متن من. متن اول من از فضای مجازی کپی بود. بعد آقای خطیبی به من گفت که رضا تو که این‌قدر خوب بلدی شوخی بنویسی، چرا همش رو خودت نمی‌نویسی. اشتباه کوچکی که کردم این بود که  در متن دومم ۶٠‌درصد را خودم نوشتم، اما ۴٠‌درصد آن را از شبکه‌های مجازی گرفتم و بی‌تجربگی کردم و به آقای خطیبی نگفتم. از همین جا عذرخواهی می‌کنم، امیدوارم در مراحل بعدی بتوانم خودم را صد‌درصد ارایه دهم.

مقصر پیش اومدن این سوءتفاهمات من بودم.»

البته واکنش کاربران به این حرف‌ها هم خیلی مثبت است، چون اکثریت اجرای او را دوست داشته‌اند. سبو نوشته: «باز هم خوبه که قبول داری کپی کردی.» زهرا نوشته: «خیلی هم عالی بود. مگه مسابقه نویسندگی بوده که متن مهم باشه؟ مهم اینه که سردترین متن رو هم عالی اجرا می‌کنی.» اما مهدیه یکی از همان‌هایی که به ویدیوی عذرخواهی هم واکنش نسبتا منفی دارد: «داداش فک کنم اون موقعی که تو دبستان مبحث ‌درصد رو تدریس می‌کردن هم داشتی توییت کپی می‌کردی حواست به کلاس نبوده. یه چیزی از ۶٠‌درصد شنیدی فقط.» به‌هرحال در یک مسابقه استندآپ کمدی اصل بر اجرای خوب و پرانرژی است و شاید بهتر است به جای لاپوشانی، وقتی راست راست تو چشم آدم‌ها نگاه می‌کنی، دروغ نگویی.

 

همچنین ببینید

برتری قاطع تیم ملی بسکتبال ایران مقابل چین

تیم ملی بسکتبال کشورمان در دومین دیدار خود در مسابقات بسکتبال بازی های پاراآسیایی ۲۰۱۸ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *