خانه / روانشناسی / تست های روانشناختی / علت افسردگی این بار در اتاق خواب شماست

علت افسردگی این بار در اتاق خواب شماست

ارتباط وضعیت اتاق خواب و علت افسردگی

افسردگی به عنوان یکی از مشکلاتی که امروزه رده های سنی نوجوانان را نیز درگیر کرده است برای خانواده ها تبدیل به دغدغه ای مهم گشته برای همین مطالعات در این زمینه افزایش یافته تا هر عامل حتی کوچک و به نظر ساده شناسایی شده و برای جلوگیری از بروز این مشکل روانی رفع شود ؛ تا پیش از این علل اصلی ابتلا به افسردگی را مشکلات خانوادگی ، شکست ها عاطفی و حتی قرار گرفتن در شرایط سخت مالی می دانستند اما امروزه دلایل بسیار دیگری به عنوان عامل افسردگی شناخته شده است که جدیدترین تحقیقات در این زمینه نور موجود در اتاق خواب را مورد بحث قرار داده است.علت افسردگی

ارتباط نور اتاق خواب و علت افسردگی

کوچک ترین نور در اتاق خواب باعث و علت افسردگی شما می شود

تحقیقات جدید هشدار می دهند هر گونه نور در اتاق خواب ، از نور خارج شده از شکاف پرده تا یک فلاش از گوشی هوشمند شما می تواند راه را برای افسردگی هموار کند. محققان متوجه شدند حتی کوچک ترین نشانه ای از قرار گرفتن نور در اتاق خواب در طول شب می تواند باعث ایجاد علایم افسردگی با گیج کردن ساعت بدن شود. مطالعات پیشین ، قرار گرفتن در معرض نور شبانه را به اختلال در چرخه خواب ربط می دانند از این رو برای توضیح این که چگونه این تاثیرات افسردگی را تحت تاثیر قرار می دهد مطالعات و بررسی ها ادامه یافت.

تحقیقات با مدیریت دکتر کانجی و روی ۸۶۳ نفر بزرگ سال مسن با میانگین سنی ۷۲ سال انجام شد که پیش از این تحقیقات هیچ نوع علائمی از افسردگی ، اضطراب و یا احساس ناراحتی مداوم نداشتند، در آغاز این مطالعه دو ساله آن ها سطوح نور را در اتاق با قرار دادن متر نور در بالای تخت خوابشان اندازه گیری کردند تا میزان نوری که سوژه هنگام خواب دیدن خواهد دید را تعیین کنند. حدود ۷۱۰ تن از شرکت کنندگان در یک اتاق کاملا تاریک می خوابیدند، در حالی که بقیه افراد شب در معرض نور قرار گرفتند.

همچنین از شرکت کنندگان خواسته شد تا دفتر خاطرات خواب و بررسی های تکمیل شده را داشته باشند که رشد علائم افسردگی را کنترل کنند. محققان دریافتند که در مقایسه با گروه قرار گرفته در فضای تاریک، افرادی که در معرض بیش از ۵ نور در شب هستند خطر ابتلا به علائم افسردگی را دارند ؛ این اولین مطالعه ای نیست که نورشبانه را به اختلال وضعیت مرتبط می کند.

حتی نور شارژ گوشی موبایل در اتاق خواب می تواند علت افسردگی باشد

تحقیقات منتشر شده در موضوع تحقیق مغز در سال ۲۰۰۹ نشان داد موش ها یی که در اتاق پر نور ۲۴ ساعت قرار گرفتند نسبت به آن دسته که چرخه طبیعی داشتند علائم افسردگی بیشتری دارند.

به خوبی مشخص است قرار گرفتن در معرض نور در شب می تواند منجر به محرومیت از خواب و بروز افسردگی می شود – تحقیقی که هفته گذشته در ژورنال گزارش فیزیولوژیکی منتشر شد نشان داد قرار گرفتن در معرض نور قبل از خوابیدن تولید هورمون ملاتونین را کاهش می دهد.

با این حال، تحقیقات مختلط در مورد اینکه آیا محرومیت از خواب می تواند موجب افسردگی شود یا خیرصورت گرفته.

برای مثال، تحقیقی که در ژورنال رفتار درمان و درمان تجربی منتشر شد ، افرادی را پیدا کرد که کم تر از هشت ساعت در شب می خوابند بیشتر در معرض افسردگی و عصبانیت هستند

با این حال ، تحقیقات انجام شده توسط محققانی در دانشگاه پنسیلوانیا در سال ۲۰۱۷ نشان داد کمبود خواب می تواند در واقع علائم افسردگی را در عرض ۲۴ ساعت بهبود بخشد.

محققان مطالعه حاضر گفتند روشن نیست چگونه نور در شب با علائم افسردگی مرتبط است. با این حال، دکتر Obayashi گفت کاهش ” ملاتونین به دلیل نور ممکن است دارای پیامدهای روانی باشد.

همچنین ببینید

نگاهی به تنوع طلبی مردانه

مهاجم نیجریه به تازگی همسر اول خود که دختر شایسته ۲۰۱۷ بود را طلاق داده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *