خانه / اخبار / ?قاضی پور: محکم پای استیضاح آخوندی هستیم

?قاضی پور: محکم پای استیضاح آخوندی هستیم

خبرگزاری تسنیم: نادر قاضی‌پور با بیان اینکه ستاد احیا و نجات دریاچه ارومیه ستاد مرگ آذربایجان بود، اظهار داشت: روز اول به ما گفتند نباید کاشت و درو کنید، یعنی مردم کشاورزی نکنند.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با اذعان بر اینکه ما با عملکرد ستاد مرگ آذربایجان و هزینه‌کرد ریالی آن‌ها صد در صد مخالف هستیم، تصریح کرد: باید بیایند و با ارائه لیست گزارشات بگویند که از بودجه چقدر پول برداشتند تا برای این ستاد پخش کنند و کجاها هزینه کردند

وی با تاکید بر اینکه تصمیمات دولت در این باره نابخردانه است، گفت: اگر این‌ها کار می‌کردند و آب سیلوه، زاب و ارس را به صورت مقطعی به دریاچه هدایت می‌دادند، اکنون دریاچه ارومیه به این حال و روز نمی‌افتاد.

قاضی‌پور با بیان اینکه پل دریاچه ارومیه به صورت کامل ساخته نشده است، خاطرنشان کرد: کنار کوه زنبیل قرار بود چهار دهنه ۵۰ متری بر روی این پل اجرا شود که انجام ندادند و اگر آن چهار دهنه ایجاد می‌شد گردش دورانی در این محل انجام می‌پذیرفت و دریاچه به این روز نمی‌افتاد.

وی تاکید کرد: این پل باعث شده تا رسوبات قسمت شمالی بیش از قسمت جنوبی باشد، و باید آن چهار دهنه ۵۰ متری اجرا شود تا آب در کنار پل به چرخش درآید تا هم درجه حرارت آب کم شده، تبخیر آن کاهش یافته و هم رسوبات به صورت متوازن ته‌نشین شود.

قاضی پور با ادعای اینکه چندین هزارتن از دریاچه ارومیه نمک دزدیده شده و معلوم نیست پولش به جیب چه کسی رفته است، تصریح کرد: باید بفهمیم و سهم خانم ابتکار در این وسط چه بود و محیط زیست چرا اجازه داد که بستر دریاچه ما اینگونه تخلیه شود؟ مگر با لودر و بیل میکانیکی می‌شد که بسترهای یک دریاچه را تخریب کنند، که کردند.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه هنوز محکم پای استیضاح وزیر راه و شهرسازی هستم، تاکید کرد: باید نمایندگان در زمانی که می‌آیند و به وزیر راه رای می‌دهند خدا را ناظر عمل خود بدانند.

وی افزود: برخی نمایندگان استیضاح قبلی را امضا کردند و در روز رای‌گیری جهت و میدان خود را تغییر دادند، که این خیانتی در حق آن ۴۹ نفری بود در آتش قطار تبریز – مشهد جزغاله شدند.

قاضی‌پور در پایان با تاکید بر موافقت وی در راستای سوال از رییس جمهور، خاطرنشان کرد: رئیس جمهور به عنوان یک مسئول باید بیاید و جواب دهد که پول‌های مردم در سپرده‌ها چه شد و چرا جلوی پولشویی‌ها در سپرده‌ها گرفته نشد؛ رئیس جمهور باید جوابگوی مردم باشد.

همچنین ببینید

برتری قاطع تیم ملی بسکتبال ایران مقابل چین

تیم ملی بسکتبال کشورمان در دومین دیدار خود در مسابقات بسکتبال بازی های پاراآسیایی ۲۰۱۸ …