خانه / اخبار / تولید برق از سوزاندن اعضای بدن

تولید برق از سوزاندن اعضای بدن

طرح تولید برق از طریق سوزاندن زباله های پزشکی و «اعضا و اندام‌های بدن» در شهر کوچک ساسِکس انگلیس، جنجال آفرین شد.
بر این اساس، تاجران در شهر ساسِکس انگلیس تصمیم دارند با سوزاندن ضایعات پزشکی و فرآورده های خونی انرژی پاک تولید کنند. پیشنهاد نوآورانه تبدیل ضایعات پزشکی نظیر نوار و پانسمان های زخم یا فرآورده های خونی به انرژی پاک سبب پریشان شدن ساکنان محلی شده است.
مردم محلی نگران این مسئله هستند که روند تولید انرژی به این صورت، هوایی سمّی و آلودگی صوتی برای آنها ایجاد خواهد کرد. یک تاجر ۶۲ ساله به نام مایکل بِرنز به عنوان یکی از ایده پردازان این طرح می‌گوید وی یکی از پیشگامان تولید انرژی از ترکیب پلاستیک و زیست توده (بیومَس) است.
شرکت «مِدی پاور» متعلق به این تاجر به جای سوزاندن ضایعات در یک کوره سنّتی، تصمیم دارد از روند تبدیل گاز استفاده کند که طی آن ضایعات برای تولید گاز مصنوعی گرم و سپس مشتعل و به انرژی گرمایشی تبدیل می شوند.
وی می گوید: «ما تلاش کرده ایم با ضایعات همچون یک سوخت ارزشمند نظیر بنزین یا دیزل رفتار کنیم. ما خواهان یک نوآوری هستیم که به محیط زیست کمک کند، نه اینکه آن را از بین ببرد.»
وی با کمک وام دولتی و سرمایه گذاری هایی که به چندین میلیون پوند می رسد، به توسعه روش تبادل گرمایی پرداخته است. گرچه این پیشنهاد «طرح سوزاندن اعضای بدن یا چیزهایی شبیه کیسه خون» نام دارد؛ اما این تاجر انگلیسی اصرار می ورزد که «دست یا پای انسان» جزو چیزهایی که سوزانده می شود نیست و در بدترین حالت ممکن شاید از ناخن های انسان استفاده شود.
در صورتی که این طرح مجوزهای لازم را کسب کند، کارخانه مذکور ۱۰ و نیم تُن زباله بیمارستانی در طول روز خواهد سوزاند که انرژی گرمایی کافی برای برق رسانی به صدها خانه را تأمین خواهد کرد.

همچنین ببینید

سنگ پلوتونی چیست؟

سنگ های پلوتونی سنگ های آذرین هستند. این سنگ ها از ماده مذاب موجود در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.