خانه / اخبار / فشار دولت به مجلس برای پس گرفتن امضای سوال از رئیس جمهور

فشار دولت به مجلس برای پس گرفتن امضای سوال از رئیس جمهور

معاونان پارلمانی دولت به نماینده ها فشار آوردند که امضای خود از رئیس جمهور که چندین وقت پیش مطرح شده است را پس بگیرند خبرهای غیر رسمی به گوش می رسد که در این میان دولت از نمایندگان خواسته که امضاهای خود را پس بگیرند در غیر این صورت از برخی امکانات احتمالی بی نصیب خواهند بود. قبلا نیز در هنگام سوال از وزرا دولت فشارهایی به نمایندگان آورده بود و با وعده و وعید امضاها را پس گرفته بود. حتی در یکی از جلسات خصوصی بین ما و یکی از نماینده ها در دوره قبل خود نماینده به صراحت اعلام کرد که وزرا پیشنهادهای وسوسه برانگیز به نماینده ها داده اند تا از استیضاح دست بکشند و موفق هم شدند و تنها ۱۲ نماینده پای امضای خود ماندند.

کمیته ۴ نفره برای پیگیری تعداد امضاهای سوال‌کنندگان از رئیس جمهور تشکیل شد

پژمان‌فر نماینده مردم مشهد :

جلسه‌ای با حضور علی مطهری نائب رئیس دوم مجلس، قاضی‌پور و وقف‌چی برای پیگیری تعداد امضای نمایندگان درخواست‌کننده سوال از رئیس جمهور برگزار شد.
با توجه به کار غیر اخلاقی امروز تعدادی از معاونان پارلمانی دولت مبنی بر فشار به نمایندگان برای پس گرفتن امضاهای خود، قرار شد تیم چهار نفره‌ای برای پیگیری جمع‌آوری امضاها از تمامی فراکسیون‌ها تشکیل شود.

ما سوال از رئیس جمهور را تهدیدی برای دولت نمی‌دانیم بلکه این اقدام تنها برای پاسخ‌گویی و صحبت شفاف با مردم است اما دولت تمایلی به پاسخگویی صریح ندارد.
اکنون تعداد امضاکنندگان سوال از رئیس جمهور از حد نصاب قانونی ۷۳ نفر بالاتر است، اما به دلیل آنکه شاید برخی بخواهند انصراف دهند اسامی امضاکنندگان را اعلام نمی‌کنیم، اگرچه درباره تعداد امضاها هیچ نگرانی هم نداریم /باشگاه خبرنگاران

همچنین ببینید

برتری قاطع تیم ملی بسکتبال ایران مقابل چین

تیم ملی بسکتبال کشورمان در دومین دیدار خود در مسابقات بسکتبال بازی های پاراآسیایی ۲۰۱۸ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *