خانه / اخبار / کمیته امداد و پول های نامعلوم

کمیته امداد و پول های نامعلوم

امروز در رسانه ها معاون مشارکت های مردمی کمیته امداد اعلام کردند ایرانیان در هفت ماهه امسال بیش از  ۱۶۶ میلیارد تومان صدقه  پرداخت کرده اند. حال با این تفاسیر و با نگاهی به بودجه سال ۹۵ کمیته امداد به این مورد می پردازیم:

بودجه کمیته امداد در سال ۹۵ طبق گفته دکتر فتاحی در سال ۹۵ مبلغ ۳ هزار ۹۰۰ ملیارد تومن می باشد و از طرفی با مبلغ ۱۶۶ میلیارد تومن می توان پیش بینی کرد که مبلغ ۲۸۵ میلیارد با توجه به عملکرد کمیته امداد در جمع آوری صدقات در ۷ ماهه سال از صدقات به دست می آید. با سایر مبالغ همچون کمک های افراد خیرکه خود مبالغ قابل توجهی می شود نداریم. از طرفی تعداد خانوار تحت پوشش کمیته امداد در سال ۹۵ طبق اعلام خود مسئولین ۱۷۵۰۰۰۰  می باشد که بیشتر این افراد را زنان سرپرست خانوار و تک نفره (۶۱ درصد) تشکیل می دهد. اما در این میان دونفره ( ۲۱ درصد )خانواده های سه نفره (۱۱ درصد) و بیشتر نیز وجود دارند و آمار آنها کمتر از ۱۰ درصد می باشد ما میانگین هر خانوار را ۲٫۵ نفر حساب می کنیم که در این شرایط ۴۳۷۵۰۰۰ نفر تحت پوشش کمیته امداد می باشند. حال :

کل موجودی = بودجه سال ۹۵ + صدقات موجود در صندوق صدقات

۳٫۹۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ + ۲۸۵٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ = ۴٫۱۸۵٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰

مبلغ پرداختی در یکسال برای هر فرد طبق موجودی کل اداره = موجودی کل / تقسیم بر/ تعداد نفرات عضو

۹۵۶٫۵۷۲ = ۴۳۷۵۰۰۰ / ۴٫۱۸۵٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰

مبلغ سالانه / ۱۲ = مبلغ واریزی برای هر فرد در ماه

۷۹٫۷۱۴ =  ۱۲  / ۹۵۶٫۵۷۲

مشاهده می شود که مبلغ حدودا ۸۰ هزار تومان باید در طول یکسال برای هر فرد واریز شود اما مبلغ واریزی برای هر خانواده یک نفره ۵۵ هزارتومان برای خانواده دو نفره حدود ۸۵ هزارتومان و به همین منوال ادامه پیدا می کند که بیشتر از ۱۰۰ هزار تومان نمی شود.

مبلغ ۵۵ هزار تومان را برای هر فرد قرار دهیم مبلغ  ۱۲۹۷۵۰۰۰۰۰۰۰۰ باقی می ماند.

البته باز تاکید می کنیم که ما هنوز مبالغ کمک های خیرخواهانه را حساب نکردیم. به عنوان مثال در سایت تسنیم در لینک زیر جناب آقای فتاحی اعلام نمودند که ۱۲۰۰ میلیارد مردم به نیازمندان کمک کرده اند.

لینک خبر در خبرگزاری تسنیم

سوال اینجاست این مبالغ کجا می رود ؟

 

همچنین ببینید

برتری قاطع تیم ملی بسکتبال ایران مقابل چین

تیم ملی بسکتبال کشورمان در دومین دیدار خود در مسابقات بسکتبال بازی های پاراآسیایی ۲۰۱۸ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *