خانه / آی تی و تکنولوژی / آموزش وبلاگ نويسي / راهکارهایی برای داشتن وبلاگی پر مخاطب

راهکارهایی برای داشتن وبلاگی پر مخاطب

ارسال نظر برای سایت یا وبلاگ
برای دیگران کامنت بگذارید به وبلاگ دیگران بروید و برایشان کامنت بگزارید اگر شما با مطالعه وبلاگ او برایش کامنتی آگاهانه بگذارید ( نه اینکه بدون مطالعه بگویید وبلاگ زیبایی داری ) او هم به احتمال زیاد خواهد آمد و وبلاگ شما را مطالعه کرده برایتان نظر میگذارد . پس این یک روش موثر برای جمع آوری نظرات دیگران نیز میباشد .

انتخاب رنگ
رنگ زمینه ی روشن و رنگ نوشته ی تیره را برگزینید.سعی کنید برای زمینه ی وبلاگتان از رنگ روشن تر(مثلا سفید) و برای رنگ متنهایتان از رنگهای تیره تر استفاده کنید (مثلا مشکی) و این بدلیل آن است که رنگ زمینه ی تیره با رنگ متن سفید بشدت موجب خستگی چشمان میشود(میتوانید خودتان امتحان کنید) و این کاربرانتان را ناراحت خواهد کرد ( البته همیشه استثنا وجود دارند مثل وبلاگهایی که در مورد هک هستند یا وبلاگهایی که موضوعی بسیار غمگین دارند .)

تبلیغات
در سایت های معتبر و پربازدید که چند هزار بازدید در روز دارند تبلیغ متنی یا عکس به صورت لوگو انجام دهید. کسی که به عنوان مخاطب آن سایت پر طرفدار وارد می شود به سمت تبلیغ شما نگاهی می اندازد . هرچه تبلیغ جذاب تر و گیرا تر باشد او بیشتر به سمت شما ترغیب می شود . در این روش شما باید دیگران را دعوت به تبادل لینک با خودتون بکنید.مثلا به وبلاگ دیگه ای رفته و در قسمت نظرات بگید که من مایل به تبادل لینک با شما هستم اگر شما هم مایل هستید خبرم کنید.این روش بهترین روش برای افزایش بازدید وبلاگ شمـا میباشد.سعی کنید بیشتر از این روش استفاده کنید .

تبادل بنر
در این روش شمـا باید یک بنر برای خود بسازید .پس از اینکه بنر خود را درست کردید و در اینترنت آپلود کردید.با آدرس بنـــر خود میتوانید با دیگران تبادل بنر کنید که این هم مثل تبادل لینک هست ولی اون نوشته ای بود این یکی به صورت عکس .

گوگل را دریابید
احتمال بسیار زیادی وجود دارد که شما جز کسانی باشید که از طریق گوگل به این سایت آمده باشید زیرا گوگل حدود هشتاد درصد از بازدید روزانه چند هزاری این سایت را تامین میکند اما چگونه میشود که برخی وبلاگها روزانه حتی یک بازدید هم از گوگل دریافت نمیکنند ؟ تنها ثبت در گوگل کافی نیست بلکه گوگل بعد از شناخت وبلاگ شما به مسایلی برای توجه میکند که باعث خواهد شد شما را در جایگاه بهتری از نتایج یافت شده قرار دهد از جمله قرار داشتن کلمه ی کلیدی جستجو شده در قسمتهایی مانند آدرس وبلاگ ، عنوان صفحه ،تگهای keywords و description ،متن اصلی ، متن جایگزین عکسها و همچنین تعداد آنها نیز مهم است و شما باید سعی نمایید در وبلاگها دیگر هم با همین کلمات کلیدی به وبلاگ خود لینک دهید هر چه تعداد لینکهایی که در صفحات دیگر به وبلاگ شما داده میشود بیشتر باشد ارزش شما نزد گوگل بیشتر خواهد شد(کلمه ی کلیدی کلمه ای است که کاربران آن را بیشتر جستجو میکنند)

وبلاگ یا سایتتان را سبک کنید
استفاده زیاد از تصاویر و سایر عناصری که وزن وبلاگ شما را افزایش میدهند نه تنها به سود شما نیست بلکه همیشه به ضرر شماست خصوصا اگر برای کسانی وبلاگ نویسی میکنید که در داخل ایران هستند و باید توجه داشته باشید که بیش از ۷۰ درصد ایرانیها از اینترنت دایل آپ مودم استفاده میکنند که به اینترنت ذغالی معروف است و چه بسیار پیش آمده که خود بنده بدلیل طول کشیدن زیاد بارگزاری صفحه ای از دیدن آن منصرف شده ام

راههای مختلفی برای ارتباط با خودتان قرار دهید
به کاربران این امکان را بدهید که برایتان نظر بگذارند ، شما را در یاهو اد کنند ، اگر در یاهو آنلاینید همان لحظه با شما چت کنند ، برای شما ایمیل بفرستند ، اگر حتی امکان دارد میتوانید شماره ی تماس تلفنی بگدارید (البته این یکی بستگی به موضوع وبلاگ هم دارد مثلا وبلاگهای مشاوره ) و در کل هر چه ارتباط آنها با شما مستقیم تر باشد به نفع اعتبار وبلاگ شماست دیگر وبلاگها را ارزیابی کنید.

نقاط قوت رقیبان
به وبلاگهای دیگر که موضوعشان مانند وبلاگ شماست بروید و ببینید آنها چه نقاط قوت و ضعفی دارند و از این نقاط قوت و ضعف درس بگیرید البته منظور من این نیست که از نقاط قوت آنها تقلید کنید ولی این کار به شما ایده های جدید خواهد داد و نیز احتمال اینکه نقاط ضعف خود را نیز پیدا کنید بسیار زیاد خواهد شد

دامنه های عجیب را فراموش کنید از دامنه ی واقعی برای معرفی خود استفاده کنید پیشنهاد میکنم از دامنه ی رایگان مانند coo.ir – sub.ir – dot.tk – dom.ir – ۲ir.ir استفاده نکنید گرچه ممکن است شما بتوانید دامنه های بسیار رندی از این سایتها برای خود به ثبت برسانید ولی این دامنه ها برای شما مشکلاتی ایجاد میکنند که چند مورد از آنها عبارتند از کاهش سرعت لود صفحه ، مشکلات هنگام لینک دادن به خارج از وبلاگ ، از دست دادن بسیاری از اطلاعتات مفید شمارنده ی آمار وبلاگ ، اختلال در ایندکس شدن وبلاگ شما در موتورهای جستجو و …)

از جمله های مایوس کننده اجتناب کنید
چه بسیار در وبلاگها دیده ام که وبلاگ تا فلان مدت دیگر فعالیت نخواهد کرد ، یا من از نوشتن خسته شده ام و جان شما دیگر حسش نیست ، یا اگر نظر ندهید من هم دیگر نمینویسم و بسیاری مطالب دیگر … این جملات بازدیدکنندگان را دلسرد میکند و آنها را از دنبال کردن وبلاگ شما باز میدارد زیرا آنها به دنبال منابع مطمعن هستند که نویسنده اش با عشق و علاقه آن را به آنان تقدیم کرده و هیچ توقعی از آنان ندارد.

سعی کنید وبلاگتان زنده و به روز به نظر برسد
حتی اگر نمیتوانید زود به زود وبلاگتان را آپدیت کنید این امکان وجود دارد که به کاربران تلقین کنید که وبلاگتان کاملا به روز است مثلا میتوانید از کد ساعت و تاریخ استفاده نمایید ، مناسبتهای مختلف را به بازدیدکنندگان تبریک یا تسلیت بگویید ، از جمله های تغییر کننده و یا تصادفی استفاده نمایید و… )

پستهــای بیشتر و جالب در وبلاگ خود بگذارید :
همیشه سعی کنید مطالبی که در اینترنت خیلی کمیاب و جدید هستند در وبلاگ خود قرار دهید تا بیننده جذب شود و مطالب مورد نظر خود را در وبلاگ شما جستجو کند و وبلاگ شما تبدیل به وبلاگ مورد علاقه او شود .

ایده‌های خود را یادداشت کنید تا در فرصت مناسب در وبلاگ بگذارید: معمولا در حین خواندن مقالات و مطالب دیگران ایده‌های جالبی برای نوشتن به نظر شما می‌رسد ولی ممکن است در همان زمان حوصله‌ی نوشتن مطلب را نداشته باشید. اما سعی کنید آن ایده‌ی جالب را برای نوشتن از دست نداده و برای این‌که آن را فراموش نکنید یادداشتش کنید. می‌توانید یک فایل txt یا word را برای ثبت عناوین این ایده‌ها در نظر بگیرید.

یادداشت‌هایتان را مرور کنید تا وبلاگ معتبر و غنی داشته باشید
در پایان روز می‌توانید ایده‌هایتان را مرور کنید . دقت کنید که لازم نیست بقیه‌ی عنوان‌ها را پاک کنید چون ممکن است زمانی دیگر برای نوشتن مطلبی دیگر به کارتان بیاید. در حال مرور ایده‌های نوشته شده‌یتان نکات کلیدی که به نظرتان می‌رسد در مقابل آن یادداشت کنید. هم‌چنین وقتی لیستتان را مرور می‌کنید ممکن است ایده‌های جدیدی برای نوشتن نیز به ذهنتان برسد. آن‌ها را نیز به لیست اضافه کنید.

ایده‌هایتان را پرورش دهید تا نکات تازه در وبلاگ تان بگذارید
هیچ معلوم نیست این پله چه قدر طول خواهد کشید ۱۵-۲۰ دقیقه یا یک هفته. به هر حال هر زمانی که فکرتان برای پرورش دادن مطلب آماده بود این کار را بکنید و در موردش بنویسید. یا مطالب جدیدی را که به نظرتان می‌رسد به مطلب اضافه کنید.

وبلاگ خود را مفید و آموزنده نگهدارید 
پیش از نگاشتن یک مطلب دقت کنید آن را دقیق و مفید بنویسید وپیش از نشر آن از زاویه های گوناگون آن را کنترل و تصحیح نمایید. چون اعتبار همیشگی وبلاگ شما در خطر است. اگر صحبتی دارید و می خواهید آن را بیان کنید آن را خلاصه کنید و سعی کنید محتوای ان همانند یک سرمقاله باشد.یک وبلاگ موفق باید مدام در حال رشد و اضافه کردن نوشته های جدید باشد. نوشته های جدید باید بصورت خلاقانه نگاشته شوند تا بازدیدکنندگان از خواندن آنها خسته نشده ، و به خواندن مطالب بیشتر تمایل پیدا کنند.

کاربرد مناسب کلمات کلیدی بازدید وبلاگ را بالا می برد
چیز دیگری که در موفقیت شما و بازدید بیشتر وبلاگ تان بسیار مؤثراست به کارگیری مناسب کلمات کلیدی در وبلاگ است. باید تیتر وبلاگ شما شامل کلمات که با موضوع وبلاگ مرتبط است باشد. برای جذب بیشتر بازدیدکننده یک تیتر درشت از موضوع سایت داشته باشید. هر آیتم باید تیتری داشته باشد که محاطبان را جذب کند و در عین حال گول زننده هم نباشد. توجه داشته باشید که تیتر شما نباید بیش از ۱۰ تا ۱۵ حرف داشته باشد.

محتوای وبلاگ خودرا واضح و روشن ارائه نمایید
اگر به دنبال بازدید کنندگان ویژه نیستید و صرفا می خواهید بازدید وبلاگ تان بالا برود یعنی به کیفیت بازدید کننده اهمیت نمی دهید بلکه کمیت برای تان مهم است مطالب وبلاگ خود را طوری ارائه کنید که فهم آن ساده باشد و مراجعین به سادگی مطلب مورد علاقه خود را پیدا کنند و از خواندن و درک راحت و دقیق آن لذت ببرند. به تعبیر دیگر خوانندگان شما اشباع شوند و برای بازدید بعدی وبلاگ شما را نشانه گذاری نمایند.

حتما پشتکار داشت باشید تا وبلاگ پربازدیدی داشته باشید
موفقیت در هیج کاری بدون پشتکار امکان ندارد شما هم اگر می خواهید وبلاگ و سایت معروف و پر بازدیدی داشته باشید از این تکنیک که شاه کلید موفقیت در هرکاری است استفاده نمایید.داشتن یک وبلاگ و سایت موفق و پربازدید ، مستلزم یک سرمایه گذاری بزرگ در حوزه ی زمان می باشد. باید برای نوشتن مطالب جدید و یافتن راههایی برای معرفی وافزایش مخاطب خود ، وقت کافی بگذارید. همینکه مداوم و منظم وبلاگ خودرا آبدیت نمایید گذشته از اینکه برای موتورهای جستجو و بازدید کنندگان بسیارمهم است برای خودشما نیز تجربیات غنی و مفیدی به دست خواهد آمد. نکته دیگر اینکه اگر محتویات وبلاگ شما به طور مداوم به روز شوند موتورهای جستجو هم وبلاگ شما را در دوره های زمانی کوتاهتری کند و کاو می کنند.

هرگز مطلب اشتباه و پر از اغلاط تایپی نگذارید
بازدید کننده اگر یک اشتباه فاحش املایی و تایپی در وبلاگ شما بیبیند نسبت به تسلط شما برمطالب و اعتبار علمی شما بسیار بدبین می شود و ممکن است برای همیشه با شما خدا حافظی نماید.فقط چند لحظه کوتاه لازم دارید تا از اشتباهی که با دستپاچگی نوشته شده است جلوگیری کنید. غلط های املایی را تصحیح کنید تا در ذهن خوانندگان خود اثر منفی ایجاد نکنید. به درستی وصحت محتویات مطلب توجه کنید چون هر چیزی که شما در اینترنت قرار می دهید در اینترنت یافت می شودپس قبل از قرار دادن هر مطلبی در مورد آن خوب فکر کنید.

کپی – پیست بدون ذکر منبع وبلاگ را به زمین می زند
وبلاگی که پر از کپی پست بدون ذکر و آدرس منبع است هم خوانندگان و هم موتورهای جستجو را فراری می دهد خودتان پیش خودتان فکر کنید وقتی به یک وبلاگی می روید که صدها مطلب دارد اما هیجکدام مال خودش نیست و منبع را هم لینک نکرده است آیا دیگر به فکر بازدید از آن خواهید افتاد؟ کپی کردن مطلب از منابع اینترنتی کار قشنگی نیست و اثر مطلوبی در مخاطب ایجاد نمی کند. البته معرفی مقالات مفید مرتبط با موضوع کیفیت کار را بالا می برد. و شما به سادگی با قرار دادن یک لینک می توانید این کار را انجام دهید این عمل علاوه بر اینکه کمکی به بازدیدکنندگان است و اثر مثبتی در آنها می گذارد باعث می شود وبلاگ شما از طرف موتور های جستجو در رتبه بهتری قرار گیرد.

منبع: وبلاگ همسفر [http://vahid6289-blogfa-com]

همچنین ببینید

نکاتی مهم در مورد رانندگی در هوای بارانی

آموزش رانندگی در باران و جاده های خیس و لغزنده موضوع امروز ما خواهد بود. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *