خانه / اخبار / حرمت شکنی ها از صدا و سیما شروع می شود

حرمت شکنی ها از صدا و سیما شروع می شود

این روز ها در جاهای مختلف شاهد حرمت شکنی های زیادی در سطح جامعه هستیم که داد بیشتر مردم از این حرمت شکنی ها در آمده است . اما کسی به این فکر نمی کند که چرا یک جوان در ماه محرم باید آهنگ شاد باز کند؟!  یا فکر نمی کنیم که چرا زنان و دختران با انواع مختلف آرایش در پشت دسته های عزاداری می چرخند ؟! یا یا به این فکر نمی کنیم که چرا زنانی که شوهر دارند به راحتی با فردی دیگر رابطه دوستی ریخته و انواع گناه های کوچک و بزرگ را انجام می دهند.

قبل از این که ما بگوییم که فلانی را نگاه چه طور می گردد ، یا زن فلانی با فلان آقا رابطه دارد باید علت و چرایی این مسائل را به دست آوریم . باید سرچشمه این مشکلات را پیدا کنیم ، نه این که گیر های بیهوده بدهیم و دم از عفت و حجاب بزنیم .

اگر کمی بیشتر تامل کنیم می فهمیم بعضی از کار ها نه تنها درست نمی باشد بلکه واقعا هم اشتباه است در پزشکی می گویند به جای این که به فکر درمان باشید به فکر پیشگیری باشید که پیشگیری بهتر از درمان است .

در کشور ما به جای این که بیاییم و علت یابی کنیم که چرا زنان شوهر دار با فردی دیگر رابطه برقرار می کنند میاییم و قانون سنگ سار را اجرا می کنیم در کشور ما به جای این که بیایم علت یابی کنیم که چرا پسر ها و دختر ها به جنس مخالف خود گرایش پیدا کرده و رابطه های غیر مشروع را رقم می زنند میاییم و پلیس امنیت اخلاقی را ایجاد می کنیم.

کلی هزینه می کنیم و به نیروها آموزش می دهیم که باید این کار را بکیند و آن کار را بکنید .

درحالی که می توانیم بانصف هزینه های آموزش و سایر هزینه های گزافی که صرف این امر می کنیم با فرهنگ سازی درست و یافتن علت ها و چرایی ها به این قضایا پایان دهیم .

در چند سال اخیر با کارهای انجام شده فرهنگ بستن کمربند ایمنی در کشور رونق پیدا کرد و شاهد آن هستیم که بیشتر افرادی که در صندلی های جلو می نشینند از کمربند ایمنی استفاده می کنند .

اما ما به جایی فرهنگ سازی های حیاتی ، به فرهنگ سازی های جزئی می پردازیم می گوییم فرهنگ عاشورایی اما در عمل فرهنگ یزیدی را هم اجرا نمی کنیم و این واقعا مایه تاسف است که جامعه اسلامی از آرمان های اسلام دور شود .

به تازگی فیلمی به نام ” بچه های نسبتا بد ” از شبکه یک پخش می شود. در کل فیلم ایراد خاصی نیست اما ایراد اصلی به مجموعه صدا و سیماست که چرا در قسمت ۱۸ ( امروز یکشنبه ۱۹ آبان ) فیلم  که برابر با ۷ محرم می باشد باید دو آهنگ گل نازم و آهنگ جدید ” همه مردم می گفتن شادی ازم دور بود .. ” پخش شود ؟!!

اگر کسی را که خودش و به صورت تنها به آهنگ گوش می دهد مجازات دارد و یا حداقل یک تعهد بدهد به نظر شما مجازات صدا و سیما که مردم را مجبور به گوش دادن به این آهنگ ها می کند چیست ؟!!

چه این مورد و چه موارد دیگر نشان از عدم توجه مسئولین به قشر جوان و رفع مشکلات آنها هستند . مسئولین تنها سعی می کنند که فقط خود را در جامعه نشان بدهند و بگوییند ما هم هستیم اما دغدغه هیچ کدام این نیست که مشکلات جوانان را برطرف کنند .

و این یک واقعیت است که حرمت شکنی ها نه تنها از صدا و سیما شروع می شود بلکه از خود مسئولین نشآت می گیرد.

 

امید وارم که حضرت مهدی تعجیلش هرچه سریع تر فرا رسید تا تمامی ظلم ها به پایان رسد .

اللهم کل ولیک الفرج

همچنین ببینید

برتری قاطع تیم ملی بسکتبال ایران مقابل چین

تیم ملی بسکتبال کشورمان در دومین دیدار خود در مسابقات بسکتبال بازی های پاراآسیایی ۲۰۱۸ …

نظری نیست.

  1. واقعا جای تأسف دارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *