خانه / اخبار / خشکی ، در حال مبارزه با دریاچه ارومیه

خشکی ، در حال مبارزه با دریاچه ارومیه

عابد فتاحی با اشاره به آخرین وضعیت دریاچه ارومیه اظهار کرد: وضعیت کنونی این دریاچه رضایت بخش نیست و بحرانی بوده که نیازمند توجه بیشتر مسئولان برای حل این بحران است.

نماینده ارومیه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اختصاص اعتبار مستقل برای حل معضل دریاچه ارومیه، تصریح کرد:امسال با عنایتی که از سوی نمایندگان مجلس شد، ردیفی جداگانه در بودجه برای احیای دریاچه ارومیه مشخص شد که این موضوع را تا محقق شدن بودجه پیگیری خواهیم کرد.

وی طرح آبرسانی از رود ارس به این دریاچه را ناموفق دانست و گفت: البته اعتباری که برای احیای این دریاچه در نظر گرفته شده است می تواند به وضعیت دریاچه ارومیه کمک کند.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حجم آب دریاچه در حال حاضر ۱۳ میلیارد مترمعکب و تراز آبی آن را ۱۲۷۱ متر است، یاداور شد: البته این دریاچه برای رسیدن به حجم اکولوژیکی، به ۱۱ میلیارد مترمکعب آب نیاز دارد‎ از طرفی سالانه نزدیک یک میلیارد مترمکعب آب دریاچه ارومیه تبخیر می‌شود، با برنامه‌های انجام شده تنها توانستیم جلوی تبخیر آب را گرفته و نباید بگذاریم دریاچه ارومیه بیش از این بحرانی شود.

فتاحی در پایان از رئیس جمهور منتخب مردم درخواست کرد که در برنامه ‌های خود به موضوع احیای دریاچه ارومیه نیز توجه ویژه ای را داشته باشد.

 

منبع : اروم نیوز

همچنین ببینید

شرایطی عجیب در اردوی شگفتی‌ساز جام‌جهانی

از دو روز پیش که اردوی تیم ملی انگلیس برای بازی های لیگ ملت های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *