خانه / اخبار / راه اندازی پژوهشگاه رویان در ارومیه

راه اندازی پژوهشگاه رویان در ارومیه

استاندار آذربایجان‌غربی در جلسه‌ای با رییس جهاد دانشگاهی آذربایجان‌غربی دستورات لازم را در خصوص حمایت و راه‌اندازی شعبه پژوهشگاه رویان جهاد دانشگاهی در آذربایجان‌غربی صادر کرد.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه آذربایجان‌غربی، جلال‌زاده در این دیدار تأکید کرد در جلسه‌ای که با مسوولان جهاد دانشگاهی و پژوهشگاه رویان داشتند حمایت‌های لازم را از توسعه شعبه این پژوهشگاه در ارومیه بعمل خواهند آورد.

 

استاندار آذربایجان‌غربی، گفت: انقلاب اسلامی به رهبری حضرت امام خمینی(ره) روح خودباوری، اعتماد به نفس و انگیزه پیشرفت را در میان مردم بخصوص جوانان زنده کرد و امروز وظیفه ما است که این دستاوردهای بزرگ را در جامعه حفظ و تقویت کنیم.

 

وی ادامه داد: اگر جمهوری اسلامی در بلندای افتخار ایستاده مرهون مجاهدتهای فعالان و جهادگران علمی، صنعتی و اقتصادی و… کشور است که با نیت خالص و برای تعالی پرچم مقدس نظام اسلامی در دنیا جهاد می‌کنند.

 

مقام عالی استان تأکید کرد: الگوی پیشرفت اسلامی – ایرانی الگویی از شیوه حکومت داری و مدیریت است که می‌تواند نیازهای بشر امروز را در عرصه‌های مختلف پاسخ دهد لذا ضروری است همه ما برای تحقق این الگوی جهانی تلاش کنیم.

استاندار آذربایجان‌غربی با بیان اینکه جهاد دانشگاهی مسیری برای دستیابی به آرمان‌های انقلاب اسلامی است، گفت: امروز جهاد دانشگاهی بهترین مکان برای خودباوری است.

وی گفت: هر تمدنی برای پایداری باید با علم و فرهنگ و ادب توأم شود و برای تحکیم پایه‌های تمدن اسلامی نیازمند ممزوج و توأم شدن آن با این سه عنصر هستیم.

این مقام مسوول یادآور شد: دانشگاه‌ها و دانشگاهیان نباید تنها به فکر پیرامون خود باشند بلکه با داشتن تفکر جهانی باید به سوی تحقق فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی حرکت کنند.

جلال‌زاده تصریح کرد: وجود دانشمندان جوان در ایران و نخبگان فراوان از ثمره‌های این انقلاب است و ما در دهه پیشرفت و عدالت اگر قصد تبدیل شدن به قطب اول را داریم باید دیدی وسیع داشته باشیم و تفکر جهادی را در دل و جان جوانان بکاریم.

در این نشست مهندس عاقلی به تشریح آخرین دستاوردهای این نهاد پرداخت و خاطرنشان کرد: طرحها و برنامه‌های جهاد دانشگاهی متناسب با نیاز و ضرورت منطقه نیازسنجی طراحی و عملیاتی می‌شود.

رییس جهاد دانشگاهی آذربایجان‌غربی، تأکید کرد: این نهاد تلفیق مبارک علم با عمل با یک تخصص متعهد مدارانه و اعتقاد نهادین شده برای خدمت به کشور و جامعه و اعتلای نظام اسلامی طرح‌ریزی شده است.

لازم بذکر است مقرر شد دومین جلسه در این‌خصوص در آینده‌ای نزدیک در تهران با حضور استاندار و رؤسای دانشگاه علوم پزشکی و جهاد دانشگاهی استان با مسوولان پژوهشگاه رویان جهاد دانشگاهی کشور برگزار خواهد شد.

همچنین ببینید

برتری قاطع تیم ملی بسکتبال ایران مقابل چین

تیم ملی بسکتبال کشورمان در دومین دیدار خود در مسابقات بسکتبال بازی های پاراآسیایی ۲۰۱۸ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *